Konto bankowe dla młodzieży

Konto bankowe dla młodzieży

Posiadanie konta bankowego w dzisiejszych czasach nie jest niczym anormalnym, a wręcz przeciwnie – staje się już standardem u wszystkich osób, które kończą 18 lat i zaczynają myśleć o planowaniu swojej przyszłości, a także pozyskiwać fundusze na życie z różnych źródeł.

Jednak już coraz młodsze osoby potrzebują z różnych względów trzymać swoje oszczędności na koncie. Jest to często wynik przemyślanej polityki rodziców, którzy chcą nauczyć nastolatka oszczędzania lub pokazać mu, jak łatwo stracić kontrolę nad pieniędzmi, których nie ma się fizycznie w portfelu. Zdarzają się również inne sytuacje, na przykład gdy dziecko często wyjeżdża albo wyjeżdżają za granicę jego rodzice i chcą przelewać mu kieszonkowe na konto. Bez względu na nasze motywy, finanse nastolatka zgromadzone na koncie na pewno będą bezpieczniejsze, niż gdyby dawać mu je do ręki. Warto zatem rozejrzeć się za ciekawym kontem młodzieżowym w banku.

Konta młodzieżowe mogą zostać otwarte już dla 13-latka, oczywiście po pisemnym wyrażeniu na to zgody przez jego rodziców. Konta takie funkcjonują identycznie jak pozostałe rodzaje kont. Zazwyczaj konta takie są całkowicie darmowe, często jednak aby tak mogło być, należy spełnić pewne warunki. Warunkiem tego, by prowadzenie konta było darmowe, zazwyczaj jest określone minimum wpłat miesięcznych, jakie powinny wpływać na konto lub określona suma płatności kartą. Dodatkowo nastolatkowie mają wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo oraz darmowe przelewy przez internet.

Sprawdź także: Konto bankowe dla studenta