Konto bankowe dla studenta

Konto dla studenta

Aby zdecydować, jakie konto będzie najlepsze dla przeciętnego studenta, warto określić kim właściwie jest student i jakie ma potrzeby. Otóż, przeważnie studenci są osobami utrzymywanymi przez rodziców lub żyjącymi dzięki niewielkim wpływom na konto – stypendiom, kredytowi studenckiemu. Studenci często korzystają z różnych atrakcji kulturalnych, dlatego też warto zafundować im drobne rabaty i inne prezenty za częste chodzenie do kina lub kupowanie książek. Ale to nie wszystko – studenci to osoby, które żyją skromnie, zatem oszczędzają gdzie tylko się da. W związku z tym nie dla nich opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty do konta, czy nawet wypłaty z bankomatów.

Najkorzystniejsze konto dla studenta będzie więc całkowicie darmowe, a ponadto pozwoli mu korzystać z różnych atrakcji kulturalnych w bardzo korzystnych cenach dzięki zniżkom na bilety do kina, teatru. Banki oferują studentom także ciekawe formy płatności – na przykład dzięki urządzeniom bezstykowym, za pomocą których można dokonywać płatności w terminalach płatniczych, czy dzięki płaceniu za pomocą aplikacji w telefonie. To właśnie studenci są najczęściej propagatorami nowoczesnych rozwiązań, również w dziedzinie bankowości. Dlatego oferuje się im specjalne możliwości dzięki posiadaniu konta w nowoczesnym banku – by mogli rozpowszechniać na przykład ideę płacenia telefonem zamiast kartą czy gotówką.

Większość kont studenckich oferowanych jest dla osób w wieku 18-26 lat, po tym czasie zaś przekształca się ono w inne – bardziej atrakcyjne z punktu widzenia młodego człowieka, który podejmuje swoją pierwszą pracę po studiach, zaczyna zarabiać i zyskuje zdolność kredytową, a także – chce oszczędzać zarobione pieniądze.

Często banki oferują też studentom premię za otwarcie konta – na przykład jednorazowy wpływ na konto w wysokości 100 złotych za sam fakt otwarcia konta w danym banku. To również dodatkowy czynnik, który może skłonić studenta do założenia konta i korzystania z usług bankowości, w tym również bankowości internetowej. Dla studentów najistotniejsze są jednak dwa czynniki przy zakładaniu konta: darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce, a nawet na świecie oraz darmowe prowadzenie konta. Większość banków stara się więc mieć w swojej ofercie takie właśnie konta, dzięki czemu udaje im się przyciągnąć do siebie przyszłych konsumentów produktów bankowych – kredytów konsumpcyjnych, hipotecznych, czy kart kredytowych.

Sprawdź także: Efektywne zbieranie pieniędzy