Najlepsze lokaty na start

Lokaty na start

Początki inwestowania pieniędzy w lokaty są zawsze trudne. Przede wszystkim, gdy są to nasze pierwsze w życiu poważniejsze pieniądze, zawsze będzie istniała pokusa, by jednak je spożytkować, zamiast czekać w nieskończoność, aż zaczną procentować. Nowoczesna bankowość ma nam jednak do zaoferowania tak ciekawe lokaty, że ani się obejrzymy – a będziemy nieco bogatsi bez żadnego wysiłku!

Dbanie o własne finanse to podstawa naszej finansowej niezależności. Nie może być o niej mowy, gdy nie pracujemy, a tym samym nie mamy żadnych przychodów pasywnych, czyli regularnie wpływających na nasze konto, nawet gdy śpimy. Inwestowanie w siebie i poszukiwanie najlepszej możliwej pracy, dającej jak najwyższe zarobki to oczywiście początek drogi do zbudowania finansowej poduszki bezpieczeństwa. Kolejny jej etap – to założenie lokaty bankowej i lokowanie na niej swoich oszczędności, które pozostają nam po opłaceniu niezbędnych wydatków.

Najlepszą lokatą na start będą produkty bankowe oferowane przez nowoczesną bankowość, przystosowane specjalnie na potrzeby nowych, młodych i aktywnych konsumentów. Obecnie w wielu bankach można spotkać krótkoterminowe lokaty na powitanie oferujące nawet 3% zysków z lokaty. Po trzech miesiącach można zatem wyjąć z lokaty swój kapitał powiększony aż o 3%! Takie krótkoterminowe lokaty są idealne dla osób, które lubią aktywnie obracać pieniędzmi i nie przywiązują się na lata do jednego konta oszczędnościowego. To również propozycja dla tych, którzy wciąż jeszcze nie mają zbyt solidnej poduszki bezpieczeństwa i obawiają się, że długoterminowa lokata zablokowałaby im dostęp do własnych oszczędności na wypadek, gdyby na przykład stracili pracę.

Najlepszym sposobem inwestowania jest założenie kilku lokat na niewielkie kwoty i na krótki okres inwestowania. Po tym okresie można podjąć pieniądze z lokaty i znów zainwestować w podobny sposób – dzięki temu zarabia na nas jednocześnie kilka pul funduszy, a w razie potrzeby naruszymy tylko jedną pulę.

Sprawdź także: Inwestycja w mieszkanie