W co warto inwestować w 2017 roku?

Inwestycje w 2017

Z pewnością jest wiele rzeczy, w które warto inwestować zawsze, ponieważ mają one ugruntowaną pozycję na rynku finansowym i zawsze są opłacalne. Jednak praktycznie z roku na rok sytuacja na rynku ekonomicznym zmienia się, często nawet drastycznie. W związku z powyższym aktywa jednych rzeczy idą w górę, a innych – w dół. Skąd czerpać informacje, w co najlepiej inwestować w bieżącym roku? Jak zainwestować rozsądnie i nie tylko nie stracić, ale jeszcze pomnożyć swój kapitał?

Od czasu do czasu w internecie można przeczytać ciekawe spekulacje osób, które funkcjonują z powodzeniem na rynku finansowym od wielu lat. Zwykle potrafią one dość celnie przewidzieć, co będzie miało wartość na rynku w najbliższych latach, a czego wartość gwałtownie spadnie i na tym stracimy. Oczywiście są to tylko teoretyczne dywagacje, których nie należy się trzymać jak ścisłych wytycznych. To dlatego, że gdyby prognozy te były stuprocentowo sprawdzalne, wówczas na świecie byliby sami milionerzy! To, jak zachowają się nasze pieniądze zainwestowane w coś zależy w dużej mirze od wahań giełdowych, a te są nieprzewidywalne.

Klasycznym przedmiotem inwestowania jest zakup złota – jednak ostatnimi czasy złoto znacznie spadło na wartości i sugeruje się, że ta tendencja spadkowa się utrzyma. Dużo lepszą inwestycją, choć też nie stuprocentowo pewną, jest inwestowanie w platynę.

Ciekawym, choć niestandardowym sposobem inwestowania jest kupno dolarów australijskich, które następnie można sprzedać za dolary amerykańskie – szacuje się bowiem doskonałe zyski na takich transakcjach.

Możemy też inwestować w… pszenicę, i to nie będąc rolnikami, bowiem pszenica jest takim samym aktywem na giełdzie jak złoto czy ropa naftowa. Spekuluje się mniejsza podaż pszenicy w tym roku, co z kolei może oznaczać wzrost jej ceny. Sposobów na niestandardowe inwestycje w 2017 jest więc kilka, warto przeanalizować wszystkie możliwe i skonfrontować je z tym, co mamy do zainwestowania, by zainwestować w to, co da największy zysk.

Sprawdź także: Płatności PayU